Image Alt

Montaż

Jak zamontować nasz fornir? Nie potrzebujesz do tego fachowców - montaż jest łatwy i przyjemny

Fornir kamienny montaż – sprawdź jakie to proste!

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy dokładną instrukcję montażu arkuszy forniru kamiennego. Mogą Państwo samodzielnie udekorować ścianę, kominek, obudowę wybranych mebli, kabinę prysznicową i cokolwiek innego. Dzięki poniższym wskazówkom zaoszczędzą Państwo czas i pieniądze oraz dodadzą swojemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu i charakteru. Podpowiemy jak przygotować oklejaną powierzchnię. Udowodnimy, że nie potrzebują Państwo skomplikowanych narzędzi i umiejętności, żeby dodać wybranej aranżacji świeżości. Przeprowadzimy Państwa przez cały proces zmian. Podpowiemy, co jest niezbędne do metamorfozy pomieszczenia. Dodatkowo uzyskają Państwo niezbędne informacje na temat odpowiedniej pielęgnacji udekorowanych powierzchni, aby móc jak najdłużej cieszyć się ich pięknem.

1. Wybierz kolor

Wybierz kolor z naszego katalogu online: sklep.

2. OCZYŚĆ POWIERZCHNIĘ

Każdorazowo przed instalacją forniru kamiennego zarówno powierzchnia, gdzie będzie montowany fornir, jak i tylna strona forniru, powinna zostać oczyszczona, wysuszona, odtłuszczona i wolna od wszelkich zanieczyszczeń.

3. POBIERZ POMIARY

Powierzchnie płaskie: Przemnóż długość przez wysokość powierzchni pokrycia, aby określić całkowitą ilość w m2. Zmierz jakiekolwiek wycięcia lub otwory, jak drzwi i okna i odejmij ich ilość od początkowego pomiaru.

4. UŁÓŻ WZÓR

Pamiętając, iż fornir kamienny jest zaprojektowany przez naturę dlatego też zaleca się przed przystąpieniem do klejenia dopasować „na sucho” każdy z arkuszy układając tym samym żądany wzór co pozwoli nam na zoptymalizowanie końcowego efektu wizualnego.

5. UŻYJ KLEJU

Pokrycie klejowe musi być zawsze na 100% powierzchni, tak aby w pustych miejscach nie zbierały się pęcherzyki powietrza. W celu uzyskania pełnej przyczepności do powierzchni , nałóż klej na tył forniru lub na ścianę, do której ma być przyklejony fornir. Użyj do tego szpachli B3. Nie używaj gładkiej szpachli. Pamiętaj nie używaj więcej kleju niż powierzchnia tego wymaga. Przed wyborem kleju należy wziąć pod uwagę temperaturę w miejscu wybranym do instalacji. Rekomendowane przez nas kleje to kleje epoksydowo poliuretanowe elastyczne, takie jak kleje montażowe typu FIX ALL, kleje do drewna etc. Forniry transparentne montujemy na klej bezbarwny np. Pattex transparent lub FIX ALL Crystal. Instalując fornir kamienny na zewnątrz ( np. na elewacji) pamiętajmy, aby użyć kleju z zakresem wytrzymałości zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach.

6. USUŃ POWIETRZE

Przed montażem forniru kamiennego do powierzchni bardzo ważne jest, aby usunąć powietrze, które może znajdować się pomiędzy arkuszem forniru a powierzchnią do której chcemy zamontować fornir. Do tego celu użyj wałka ręcznego i wałkuj uwięzione powietrze do rogów forniru.

7. MONTAŻ

Mocno dociśnij płytkę forniru do czystej powierzchni i upewnij się czy fornir jest całkowicie przytwierdzony do powierzchni. Pozostaw przytwierdzony fornir na minimum 24H.

8. FUGOWANIE

Między arkuszami również można wykonać fugę. Jednak dla uzyskania efektu bardziej naturalnego rekomenduje się pozostawienie arkuszy bez fug. Gdy jednak zdecydujecie się Państwo na wykonanie fugi, proszę pamiętać, aby między arkuszami pozostawić odstęp ( do tego celu można wykorzystać specjalne krzyżyki do płytek). Krawędzie należy zakleić taśma. W momencie ściąganie taśmy upewnij się czy nie ma kleju na fornirze. Po zaklejeniu krawędzi, można rozpocząć fugowanie, do tego celu wykorzystujemy fugę elastyczną. Taśmę ściągamy natychmiast po zafugowaniu. Następnie czekamy do momentu aż fuga stwardnieje.

9. CIĘCIE

Fornir kamienny można ciąć i wiercić standardowymi narzędziami do obróbki drewna, nożycami ręcznymi lub elektronarzędziami. Zalecane jest jednak użycie tarcz z nasypem diamentowym dla lepszego efektu wizualnego krawędzi forniru. Podczas cięcia forniru kamiennego pamiętaj o użyciu środków ochrony osobistej ( okulary, maska, rękawice itd.)

10. IMPREGNACJA

W celu zabezpieczenia powierzchni kamienia naturalnego , rozprowadź cienką warstwę impregnatu wałkiem gąbkowym i pozostaw do wyschnięcia na około 30 minut, a następnie zetrzyj nadmiar wilgoci gąbką, aby nie dopuścić do powstawania plam na powierzchni forniru i efektu przyciemnienia arkusza forniru. Fornir można zaimpregnować zarówno przed jak i po montażu. Przed przystąpieniem do impregnowania zalecamy wykonanie testu, aby sprawdzić czy dany preparat spełnia nasze oczekiwania.

11. CZYSZCZENIE I KONSERWACJA

Powłoka z naturalnego łupka we fornirze kamiennym wymaga specjalnej pielęgnacji oraz traktowania. Nie należy używać żadnych silnych środków do czyszczenia, mogących uszkodzić naturalny kamień. Do codziennej pielęgnacji zaleca się stosowanie mokrej bawełnianej szmatki bez żadnych detergentów. Wszystkie zabrudzenia a w szczególności z tłuszczy, smarów, soków czy innych środków ciężkich do usunięcia, powinno się niezwłocznie oczyścić. Pozostawienie takich zabrudzeń, może skutkować odbarwieniami powierzchni forniru kamiennego.

Jakość

Zapewniamy najlepszą jakość naszych produktów.

100% prawdziwy kamień

Aurora Stone jest czołowym dystrybutorem ekskluzywnego i w 100% naturalnego forniru kamiennego.

Montaż

Nasz fornir kamienny jest łatwy i przyjemny w montażu.

Wybierz próbki

Autumn Cream Transparentny
Próbka
Autumn Rustic Transparentny
Próbka
Indian Autumn Transparentny
Próbka
Metal Range Gold
Próbka
Ice Pearl
Próbka
Arctic Storm
Próbka
Rainforest Brown
Próbka
Aqua Blanco
Silver Shine Gold
Próbka
South Grey
Próbka
S. White
Próbka
Burning Forest
Próbka
Black Shimmer
Próbka
Ocean Black
Próbka
D. Cooper
Próbka
Golden
Próbka
Silver Shine
Próbka
Silver Grey
Próbka
Indian Autumn
Próbka
Autumn Rustic
Próbka
Autumn Cream
Próbka
Pink Gold
Próbka
Atlantic
Silvia
Pink Gold
Autumn Cream
PROMOCJA!Autumn Rustic
Indian Autumn
Silver Grey
Silver Shine
Golden
D. Cooper
Ocean Black
Black Shimmer
Burning Forest
S. White
South Grey
Silver Shine Gold
Aqua Blanco
Próbka
Rainforest Brown
Arctic Storm
Ice Pearl
Metal Range Gold
Indian Autumn Transparentny
PROMOCJA!Autumn Rustic Transparentny
Autumn Cream Transparentny
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA

Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!

d
PRÓBKI

Zamów i dopasuj kamień do swojej przestrzeni

NEWSLETTER

  *Zapis do newslettera jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu i Polityki Prywatności.
  Kontakt

  Ul. Różana 62d
  59-800 Lubań
  NIP 613-147-66-28

  X